Elementary School praktycznie i z pasją o edukacji

Zobacz także

Starość w przedszkolu

Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier” i Asocjacja Edukacyjno-Terapeutyczna „Edu-Tera” rozpoczynają w ramach fundacyjnego programu „Oswajanie Starości” cykl szkoleń dedykowany dyrektorom, nauczycielom, seniorom, rodzicom oraz dzieciom w przedszkolach. Szkolenia wpisując się w profilaktykę starzenia się, mają na celu włączenie seniorów w życie ich wnuków. To również korzystanie z ponadczasowych wartości, których brakuje młodym i młodszym. Warsztat pracy nauczyciela wzbogacone zostaną o narzędzia, metody i techniki, dzięki którym o starości można powiedzieć wszystko, zarówno o jej mocnych ale również słabszych stronach.

„Chcemy oswajać starość poprzez edukację rozpoczynającą się już w przedszkolu. Będziemy włączać seniorów w życie ich wnuków. Zależy nam na tym aby przywrócić starości szacunek, godność, odpowiednie miejsce w rodzinie. Chcemy pokazywać starsze osoby przez pryzmat ich doświadczenia i kompetencji - mówi Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska.

Pilotażowe szkolenie odbyło się w lutym br. w Przedszkolu nr 272 w Warszawie. Uczestnikami szkolenia byli: Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska wraz z pracownikami Fundacji „Porozumienie bez Barier”, władze edukacji dzielnicy Bielany, nauczyciele Przedszkola nr 272 w Warszawie oraz inni Dyrektorzy wybranych Przedszkoli na terenie Warszawy.
Do programu przyłączyć się może każda placówka publiczna, jak i niepubliczna z Polski.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą e-mailową pod adresem: magdalena.skorkowska@edutera.pl oraz telefonicznie: 508-024-753.

Kontakt dla mediów:
Daria Kowalczyk

Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej
„Porozumienie Bez Barier”
e-mail: dkowalczyk@fpbb.pl
tel.: 22 849 96 62