Elementary School praktycznie i z pasją o edukacji

Zobacz także

Ziębice

„Starość zaczyna się już w … przedszkolu”

Z Babcią i Dziadkiem przez świat wartości” - tolerancja wymiarem pokonywania barier starości”

 

Ziębice 14.05.2015 – warto było przemierzyć 950 km, aby spotkać się w tak miłym gronie!!!

Ziębice to miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie ząbkowickim. Po raz kolejny potwierdza się jedna z życiowych prawd: „Podróże kształcą”

W Ziębicach znajduje się jedyne w Polsce Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego oraz, posąg Orła usytuowany na Górze Piaskowej. Jest to największy w Europie pomnik z ceramiki (wysokość 8 m, rozpiętość skrzydeł 10 m), zaprojektowany przez architekta i rzeźbiarza Tadeusza Tellera, następnie w 1972 r. wykonany w Ziębickich Zakładach Maszyn Ceramicznych i Kamionki, gdzie w piecach, z mieszaniny rozmaitych glin i w temperaturze ponad 1200 stopni Celsjusza  powstało 157 elementów tworzących niezwykły monument, a stóp którego złożone są prochy z pól bitewnych II wojny światowej.

Na spotkanie w Ziębicach zostaliśmy zaproszeni przez Panią Dyrektor Katarzynę Kolega, która prowadzi Przedszkole na Orlej Polanie w Ziębicach przy ulicy Mickiewicza 18

http://www.orlapolana.szkolnastrona.pl/

Do współpracy nad tematem „Starości w przedszkolu…” oraz wspólnego szkolenia Pani Katarzyna Kolega zaprosiła również Przedszkole Publiczne nr 2 z Ząbkowic Śląskich mieszczące się na ulicy Krzywej 5, które prowadzi Pani Dyrektor Anna Hanus.

http://www.pp2zabkowice.pl/index1.php

Zarówno Dyrektorzy jak i Nauczyciele z obu placówek przystąpili do pracy szkoleniowej!!!

CZYTAJ DALEJ