Elementary School praktycznie i z pasją o edukacji

Zobacz także

    BRAK

SIŁA EMOCJI SIŁĄ ROZWOJU DZIECKA

Emocje…

Na co dzień odczuwamy ich siłę oddziaływania na nasze myślenie, postrzeganie i podejmowane działania. Nie raz emocje mówią nam jedno a rozum podpowiada drugie rozwiązanie. Najtrudniej podjąć dobre decyzje…

Siła emocji potrafi nieoczekiwanie zmieni kierunek oraz cel naszego postępowania. W tym całym przedsięwzięciu istotną rolę odgrywa nasz mózg i jego skomplikowana struktura. Z jednej strony dzieciom jest jeszcze trudniej, ze względu na niedojrzałą strukturę psychiczną i nie rozwinięty system mechanizmów obronnych, jakim dysponują dorośli ale z drugiej strony dorosły człowiek jest w pełni ukształtowany a dziecko „chłonie wszystko jak gąbka” jego mózg, tak jak i inne struktury dopiero się rozwija.

Czym szybciej poznamy te mechanizmy rządzące naszym działaniem, tym lepiej przygotujemy tych najmłodszych uczestników do radzenia sobie w sytuacjach trudnych, których nikt nie uniknie, ale każdy ma szanse się z nimi zmierzyć i osiągnął swój sukces.

Zapraszamy na cykl szkoleń z projektu:

Pojedynek: logika kontra emocje” Czyli jak zwiększyć efektywność codziennych działań zarówno nas dorosłych jak i naszych wychowanków"

W trakcie szkolenia: poprzez różnorodne dwiczenia, nauczyciele rozwiną swoją wiedzę dotyczącą pracy półkul mózgowych, dowiedzą się także jak dzięki tej wiedzy zwiększyd efektywnośd swoich działao w życiu codziennym i w pracy zawodowej.